Wybierz wersję:
9,97 zł
O premierze książki "Menadżer doskonały. Motywacja" wiedziałam od miesiąca. No, przyznaję się publicznie - chyba jednak dwóch. To jednak przecież bardzo odległy termin, prawda? W tym czasie było wiele do zrobienia - nowe promocje, nowe publikacje, nowe... I wszystko zajmowało czas. W zeszłym tygodniu spojrzałam w kalendarz - yyy, premiera! Spokojnie - pomyślałam - jeszcze mam parę dobrych dni. A jednak co tak naprawdę zmotywowało mnie do tego, żeby zająć się tą książką? Tykający zegar - to jedno. Pytanie szefowej działu: "Będzie ta premiera"? - to na pewno też :-)
Ty, jako menadżer, musisz umieć zmotywować swoich pracowników. I tych obowiązkowych, i tych trochę mniej. Bo gdy ich nie zmotywujesz, to: nie będą wykazywać inicjatywy, nie będą zaangażowani, a to przełoży się na wyniki całej firmy. I Twoje!
Porada nr 1
Na samym początku należy określić drobiazgi motywujące podwładnych do lepszej pracy. Każdy z nich
jest inny i wymaga odrębnego, specjalnego traktowania. Dlatego też warto pochylić się nad poszczególnymi
osobami i niejako „rozszyfrować” najlepiej działające na każdego drobiazgi. Mniej sprawdzają się „grupowe” programy motywacyjne, a bardziej indywidualnie dopasowane do każdego pracownika z osobna podejście.
Z przeróżnych szkoleń i doświadczenia zawodowego wiem, że na mnie dobrze działa prośba. "Zrób to, proszę" - i działam :-) A co działa na Twoich pracowników? Nawet jeśli masz ich sporo, to powinieneś, dla dobra swojego, firmy i ich, znać ich charakter i sposób działania. Wiedzieć, jak do nich dotrzeć. Poznać takie sposoby, by zasłużyć na miano menadżera doskonałego.
“Grzegorz Szczerba, menadżer, trener, konsultant - ma za sobą kilkanaście lat pracy na stanowiskach kierowniczych. Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu doradztwa, prowadzenia szkoleń i zarządzania. Pisze, że „podczas analiz przeróżnych badań dotyczących pracy menadżerów, można pokusić się o wyodrębnienie pięciu podstawowych, niezbędnych w pracy na stanowiskach kierowniczych, umiejętności. I tak do najważniejszych należą:
1. komunikatywność,
2. kreatywność,
3. bycie liderem i przywództwo,
4. motywowanie,
5. rozwiązywanie problemów”.
Mogłabym się rozwodzić nad cechami tej książki. Mogłabym też napisać całe akapity o tym, że motywacja wśród pracowników jest niezbędna. Zastanawiam się tylko, co przyniosłoby Ci większą korzyść: długi tekst czy po prostu garść porad od specjalisty? Chyba jednak to drugie :-)